Možno si zavítal na jednu z našich svätých omší, náhodou ťa niekto z kamošov vytiahol na florbal či volejbal, alebo dokonca si bol na jednej z chát, prípadne duchovnej obnove. Všetko sú to akcie, na ktorých ťa veľmi radi uvidíme, no stále je tu možnosť a predovšetkým pozvanie byť súčasťou nášho CUP aj tak trošku viac. Predstav si to ako jednu veľkú rodinu, ktorá sa skladá z viacerých malých rodín, ktoré majú toho veľa spoločného, pravidelne sa stretávajú alebo niečo spoločne tvoria. Sú to CUP tímy. Pokochaj sa, ozvi sa kontaktnej osôbke a pridaj sa.

Máme tu pre teba v ponuke: Spoločenstvo Kairos, Zbor, Čajový tím, Mediálny tím, Liturgický & miništrantský tím, Upratovací tím, Misijný tím, Dekoračný tím, Technický tím a Turistický tím.

Spoločenstvo Kairos

Naše spoločenstvo bolo založené Terkou Kapinayovou (vtedy Peticovou) ako súčasť Piaru, z ktorého Terka vyšla. Ľudia na našom intráku totiž túžili rásť vo svojej viere aj v menších zdieľacích a modlitebných skupinkách na pravidelnej báze. Raz za mesiac sa stretávali všetky stretká spolu na Kairos day a okrem toho slúžili na intráku Modlitbou chvál a raz za rok chodili na Chatu spoločenstva. Po Terke bola vedením spoločenstva poverená Ivka Cingelová, ktorá po roku odovzdala štafetu Ivke Wallenfelsovej. Pod jej vedením je od septembra 2020 spoločenstvo doteraz. Momentálne Spoločenstvo Kairos už nespadá pod Piar, ale pod CUP Martin a duchovne za ním stojí náš duchovný správca CUP – Ivan Moďoroši.

Čo znamená slovo “Kairos”? V kresťanstve v Novom zákone má pojem kairos soteriologický a eschatologický význam, znamená priaznivý alebo stanovený čas naplnený milosťou (ale aj čas súdu; Lk 19, 44), začatý príchodom Ježiša Krista, čas spásy predpovedaný prorokmi, ktorý Boh ponúkol izraelskému národu a celému ľudstvu, ktorý ho môže prijať alebo odmietnuť (Mk 1, 15; 2 K 6, 2). Veríme teda, že tento čas, kedy sme na intráku a patríme do spoločenstva, je naozaj milostivý čas, priaznivý čas na Božie veľké veci. Momentálne má spoločenstvo 4 stretká po jednotlivých ročníkoch, ktoré sa každé osobitne stretávajú raz týždenne a raz mesačne, každý prvý pondelok v mesiaci, mávame Deň spoločenstva, kde sme všetci spolu. Snažíme sa, aby boli naplnené všetky dôležité aspekty spoločenstva (formačný, komunitný, modlitebno-duchovný), a aby ľudia aj cezeň mohli zažívať na intráku a v CUP väčší domov. Organizácia väčšiny akcií je prepojená s CUP, no sú akcie ako chvály alebo Duchovná obnova pre intrák, za ktoré zodpovedá najmä spoločenstvo.

FB: Ivana Wallenfelsova

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbor

„Hrajte a spievajte na slávu Jeho mena.“ V tomto citáte Žalmista presne vystihol, o čo sa v našom zbore snažíme. Chceme chváliť a oslavovať Boha cez spev a hudbu, a tak sa pripojiť ku chórom anjelov v nebi. Sme také ďalšie CUP spoločenstvo, okrem spevu a hrania sa na nácvikoch aj zasmejeme a samozrejme aj pomodlíme. Keďže sme z rôznych ročníkov a odborov, zdieľame získané skúsenosti, a tak si navzájom pomáhame aj v náročnom štúdiu. Väčšinou sa stretávame na nácviku v utorok podvečer a v stredu hodinu pred svätou omšou. Občas to chce veľkú obetu a sebazaprenie popri škole a všetkých aktivitách niečo nacvičiť, ale vždy je pre nás veľkým povzbudením, keď našou službou obohatíme liturgiu a pritiahneme ľudí bližšie k Bohu.

Do budúcna by sme chceli ako zbor zorganizovať viac aktivít, pri ktorých by sme sa mohli lepšie spoznávať ako spoločenstvo.

Ak rád spievaš alebo hráš na akýkoľvek hudobný nástroj, budeme veľmi radi, ak sa k nám pridáš. Môžeš ma kedykoľvek odchytiť po svätej omši, prípadne ma kontaktovať cez sociálne siete.

FB: Katarína Vajduliaková

IG: katka_vajduliakova

Čajový tím

Sme skupinka ľudí, ktorej záleží na tom, aby sme po duchovnom načerpaní, naplnili aj svoje žalúdky, teda, vaše. V skratke, na scénu prichádzame každú stredu pred veľkou svätou omšou, kedy varíme chutný čajík, poprípade napečieme nejaký ten koláčik a prichystáme v aule všetko na Čajovicu. A práve Čajovica po svätej omši je presne to miesto, kde nás môžeš stretnúť. Sme to my, ktorí nalievame čajík, ponúkame koláčikmi všetkých naokolo alebo len tak postávame v dave a spoznávame sa so všetkými, samozrejme, s čajíkom v ruke : )

Do nášho tímu pozývame všetkých, ktorí chcú spoznať nových ľudí, pretože Čajovica je na to to najlepšie miesto, ale samozrejme aj všetkých ostatných, ktorí si po prečítaní týchto riadkov povedali, že toto je to pravé pre nich. A ak si aj myslíš, že patríš k tým, ktorým prihorí aj čaj, neváhaj, my ťa presvedčíme o opaku. Služba v našom tíme vyjde každému, kto chce asi tak raz za semester.

FB: Dominika Stasová

Mediálny tím

Vítam vás na týchto riadkoch, kde sa viac dozviete niečo o našom média tíme. V našom tíme radi privítame niekoho, koho baví instagram, rád píše alebo koho baví grafika. Fungujeme tak, že ak sa niečo koná (a to sa skoro vždy niečo koná), tak sa postaráme o to, aby sa nejaké fotky a popis k tomu vyskytol na instagrame a facebook stránke. A predtým než sa niečo koná, tak sa postaráme o to, aby ľudia vedeli, že sa to koná a urobíme plagátik. Dokonca priebežne spravujeme CUP kroniku, kde takisto píšeme krátke texty k tomu a budeme rozbiehať a spravovať túto stránku. Čauko.

FB: Gabika Korečko

Mail: gabriela.korecko@gmail.com

Liturgický & miništrantský tím

Ahoj, dovoľ mi predstaviť ti aj liturgický tím. Naša služba začína približne 20 minút pred svätou omšou a spočíva v príprave liturgických predmetov, kníh, oblečenia…jednoducho tých hmotných vecí potrebných na bohoslužbu. Okrem prípravy omše majú chalani z nášho tímu privilégium byť priamo pri oltári a slúžiť ako miništranti. Ak by si aj ty chcel priložiť ruku k dielu, pokojne sa zastav pred svätou omšou alebo nás kdekoľvek oslov. A ak aj nevieš, ako sa taká omša pripravuje, nevadí, všetko ťa naučíme, veď takto začínali mnohí z nás. Tešíme sa na teba : ) !

FB: Jana Lokajová

Upratovací tím

Ahojte, chcela by som Vám predstaviť Upratovací tím, ktorý sa stará o čistotu kaplnky a 124-ky. Stretávame sa každý týždeň, kedy upratujeme priestory našej kaplnky a 124-ky. Nejde o nič zložité – utrieť prach, povysávať, upratať knižnicu a udržať poriadok tak, aby sme sa tam všetci cítili dobre a mohli tam stráviť príjemný čas, či už pri modlitbe alebo s kamošmi na stretku. Ak máš chuť priložiť ruku k dielu, nezľakneš sa metly a špinavej handry, si u nás vítaný : D Služba v našom tíme ti vyjde cca jeden- až dvakrát za semester.

FB: Mária Bugajová

Misijný tím

Našou víziou a poslaním je pomáhať tam, kde to je potrebné, a kde sa zíde každá pomocná ruka a dobré srdce. Sme dobrovoľníkmi v rómskej osade Bambusky na okraji mesta Martin. Pripravujeme deti na prvé sväté prijímanie, chodíme sa tam s nimi hrať, robíme dozory na podujatiach či animátorov na táboroch. Spolu s CUP sme sa zapojili i do októbrovej zbierky pre misie s názvom „Dvakrát dobrá čokoláda“ a taktiež aj do celosvetového projektu „Milión detí sa modlí ruženec“ za mier a jednotu vo svete. Vystupovanie zo svojich komfortných zón, prekonávanie predsudkov, dobrovoľníctvo, pomoc chudobným a služba s láskou je to, čo nás spája. Túžime kráčať tam, kam nás volá Pán.

FB: Veronika Maďarová

IG: @veronicka_3

 

Dekoračný tím

Ak sa cítiš ako kreatívna duša, máš ochotné tvorivé srdce, nachádzaš záľubu v maľovaní, kreslení, kaligrafií, máš zmysel pre výzdobu, dekorovanie a priestorové usporiadanie alebo je tvoj Pinterest plný (ne)zrealizovaných DIY nápadov a vychytávok, pozývam Ťa do dekoračného tímu, kde môžeš uplatniť svoje umelecké ja, príjemne zrelaxovať pri tvorivej práci a zároveň tak skrášliť a esteticky spríjemniť CUP podujatia. Náš tím zabezpečuje útulné prostredie väčších akcií ako internátna Duchovná obnova či Medická konferencia, avšak našou úlohou bude taktiež pripraviť kaplnku na adventný, vianočný a veľkonočný čas alebo iné obdobie, aby sa v nej okrem duše potešili aj oči tých, ktorí prišli za Ním.

Privítame každého, kto túži byť (občas nie úplne viditeľnou), ale plnohodnotnou a potrebnou súčasťou nášho CUP. Nových myšlienok a ideí nie je nikdy dosť, preto dlho neváhaj a pridaj sa, čakáme už len na teba a tvoju jedinečnosť, ktorú nám prinesieš iba ty.

FB: Andrea Kažimírová

IG: @kazimirovaandrea

Technický tím

Náš tím ti nezaberie veľa času, no zato pomôže veľmi veľa. Privítame všetkých chlapcov (ale aj dievčatá), ktorí sa radi zahrajú s káblami a technikou. Našou úlohou je polhodinu pred svätou omšou pripraviť techniku, nazvučiť zbor, počas svätej omše preklikávať texty k piesňam a dohliadnuť na to, aby bolo všetko a všetkých počuť tak dobre, ako treba. Taktiež slúžime i na akciách, ako je Celoslovenská kresťanská medická konferencia medikov, duchovná obnova a iné. Tešíme sa na teba!

FB: Samuel Majerčák

 

Turistický tím

Priatelia, toto tu ešte nebolo. Je tu novozriadený, veľmi mladučký tím ->turistický. Máme ešte veľa akcií pred sebou, na ktoré ste už teraz srdečne pozvaní. Našou víziou je spoznávať prírodu v okolí, ktorej tu je požehnane, a popri tom spoznať seba a nájsť nových kamošov. Bez vás by to nešlo a neboli by sme TÍM. Príprava túry pozostáva z niekoľkých krokov, a preto ak sa na to cítite, neváhajte sa pridať do nášho tímu nielen ako účastníci.

FB: Gabika Korečko

FB: Andrea Kažimírová